Досвід використання діодного лазера "Ліка-хірург" з довжиною хвилі 940 нм при лікуванні тотальної форми оніхомікозу
Лазерная хирургия / Материалы научно-практической конференции
"Внедрение современных инновационных технологий при малоинвазивных лазерных вмешательствах: клинические, экономические и технические аспекты". - Черкассы, 2014. - С. 39
Досвід використання діодного лазера "Ліка-хірург" з довжиною хвилі 940 нм при лікуванні тотальної форми оніхомікозу
Тарасова Л.М., Горошко С.В.
Центр лазерної та естетичної медицини, м. Черкаси
Оніхомікоз – інфекційне захворювання нігтів, що за різними даними зустрічається від 2% до 14% в популяції. Однак справжня картина розповсюдженості традиційно вважається вищою і складає 10-20% населення. Це пов’язано з тим, що більше 50% ураженого населення складають пацієнти пенсійного віку, які рідко визнають необхідність лікування даної патології. Враховуючи вікові особливості, що пов’язані зі зниженням швидкості росту нігтьових пластин, порушенням їх трофіки, наявністю ангіопатій, тривалість лікування за допомогою класичних методів значно подовжується та ускладнюється. Також воно може бути неефективним при неможливості використовувати системні антимікотики та недостатності терапевтичного ефекту при лікуванні топічними антимікотиками.
Мета роботи: з’ясувати ефективність лікування пацієнтів з тотальним тривалим оніхомікозом високоінтенсивним лазером «Ліка-хірург» з довжиною хвилі 940 нм в якості монотерапії.
Матеріали та методи
Робота проводилась на базі Центру лазерної та естетичної медицини протягом 12 місяців. На лікуванні з діагнозом – оніхомікоз нижніх кінцівок, тотальна форма, перебувало 17 пацієнтів (чоловіків – 11, жінок – 6). Тривалість захворювання – від 4 до 30 років. Ураженими були 7-10 нігтьових пластин пальців нижніх кінцівок.
Лікування проводилось поетапно. Використовувався високоінтенсивний діодний лазер «Ліка-хірург» з довжиною хвилі 940 нм потужністю від 1 до 10 Вт. На першому етапі, в залежності від форми (гіпер-, нормо- чи атрофічна) проводилось 3-5 процедур, що забезпечували термічну дію на нігтьову пластину в межах 40-42°С протягом 3 хвилин з інтервалом процедур в 1 тиждень. Другий етап проводився з лікувальною та профілактичною метою і включав проведення однієї процедури 1 раз у 4 тижні при зазначених вище параметрах, до повного відростання здорової нігтьової пластини.
Результати
Контрольні спостереження через 6, 8 та 12 місяць після початку лікування показали відсутність патологічних грибів мікроскопічно у 88,2% пацієнтів.
За клінічними ознаками, у пацієнтів з атрофічною формою оніхомікозу спостерігалось повне або часткове відновлення поверхні нігтьової пластини. В усіх хворих відмічалась нормалізація кольору, прозорості, цілісності нігтьової пластини.
Висновки
Отже, можна з впевненістю сказати, що лікування високоінтенсивним лазером з довжиною хвилі 940 нм тотальної форми оніхомікозу є повністю виправданим методом не лише в комплексі з іншими антимікотичними засобами, а й при неможливості їх використання.
*Использование материалов статьи возможно только со ссылкой на литературный источник или наш сайт (www.fotonikaplus.com.ua). В ином случае будет иметь место нарушение авторских прав.